Υποψήφιοι

Ψηφοδέλτιο

  • Λευκωσία (20)
  • Λεμεσός (12)
  • Αμμόχωστος (11)
  • Λάρνακα (5)
  • Πάφος (4)
  • Κερύνεια (3)
Νεοφύτου Αβέρωφ

1. Νεοφύτου Αβέρωφ

Πρόεδρος ΔΗΣΥ

Υποψήφιος Βουλευτής Λευκωσίας

Άστρας Γιώργος

2. Άστρας Γιώργος

Παθολόγος – Ογκολόγος

Υποψήφιος Βουλευτής Λευκωσίας

Γεωργιάδης Δήμος

3. Γεωργιάδης Δήμος

Δικήγορος

Υποψήφιος Βουλευτής Λευκωσίας

Γεωργιάδης Χάρης

4. Γεωργιάδης Χάρης

Αναπληρωτής Πρόεδρος ΔΗΣΥ

Υποψήφιος Βουλευτής Λευκωσίας

Δημητρίου Δημήτρης

5. Δημητρίου Δημήτρης

Βουλευτής Λευκωσίας & Εκπρόσωπος Τύπου ΔΗΣΥ

Υποψήφιος Βουλευτής Λευκωσίας

Ιωσήφ Ανδρέας

6. Ιωσήφ Ανδρέας

Δημοσιογράφος

Υποψήφιος Βουλευτής Λευκωσίας

Κόκκινου Μπέγκε Μαρία

7. Κόκκινου Μπέγκε Μαρία

Σύμβουλος Δημοσίων Σχέσεων

Υποψήφια Βουλεύτρια Λευκωσίας

Κυθρεώτης Στέλιος

8. Κυθρεώτης Στέλιος

Επιχειρηματίας

Υποψήφιος Βουλευτής Λευκωσίας

Κωνσταντίνου Ξένια

9. Κωνσταντίνου Ξένια

Βουλεύτρια Λευκωσίας

Υποψήφια Βουλεύτρια Λευκωσίας

Λαμπριανίδης Δημήτρης

10. Λαμπριανίδης Δημήτρης

Πρόεδρος Οργάνωσης Παραπληγικών Κύπρου

Υποψήφιος Βουλευτής Λευκωσίας

Μαλέκος Σούλης

11. Μαλέκος Σούλης

Σύμβουλος Επικοινωνίας

Υποψήφιος Βουλευτής Λευκωσίας

Μουζάλα Έλενα

12. Μουζάλα Έλενα

Ακαδημαϊκος – Πιανίστα

Υποψήφια Βουλεύτρια Λευκωσίας

Ορφανίδου Σάβια

13. Ορφανίδου Σάβια

Βουλεύτρια Λευκωσίας

Υποψήφια Βουλεύτρια Λευκωσίας

Πάλλης Χρίστος

14. Πάλλης Χρίστος

Εκλελεγμένο Μέλος Πολιτικού Γραφείου

Υποψήφιος Βουλευτής Λευκωσίας

Πελεκάνος Μάριος

15. Πελεκάνος Μάριος

Σύμβουλος Αφερεγγυότητας

Υποψήφιος Βουλευτής Λευκωσίας

Πενταράς Ανδρέας

16. Πενταράς Ανδρέας

Αντιστράτηγος Ε.Α.

Υποψήφιος Βουλευτής Λευκωσίας

Σαμψών Μινά

17. Σαμψών Μίνα

Δημοσιογράφος

Υποψήφια Βουλεύτρια Λευκωσίας

Σοφοκλέους Μιχάλης

18. Σοφοκλέους Μιχάλης

Βουλευτής Λευκωσίας

Υποψήφιος Βουλευτής Λευκωσίας

Τορναρίτης Νίκος

19. Τορναρίτης Νίκος

Κοινοβουλευτικός Εκπρόσωπος/Βουλευτής Λευκωσίας

Υποψήφιος Βουλευτής Λευκωσίας

Φυλακτού Φίλιος

20. Φυλακτού Φίλιος

Εκπαιδευτικός

Υποψήφιος Βουλευτής Λευκωσίας

Αγαθοκλέους Ηρακλής

1. Αγαθοκλέους Ηρακλής

Δικηγόρος

Υποψήφιος Βουλευτής Λεμεσού

Βασιλείου Μιχάλης

2. Βασιλείου Μιχάλης

Δημοτικός Σύμβουλος

Υποψήφιος Βουλευτής Λεμεσού

Διογένους Γιώργος

3. Διογένους Γιώργος

Δικηγόρος

Υποψήφιος Βουλευτής Λεμεσού

Δίπλαρος Ευθύμιος

4. Δίπλαρος Ευθύμιος

Βουλευτής Λεμεσού & Αντιπρόεδρος ΔΗΣΥ

Υποψήφιος Βουλευτής Λεμεσού

Ιορδάνου Ονησίφορος

5. Ιορδάνου Ονησίφορος

Πανεπιστημιακός

Υποψήφιος Βουλευτής Λεμεσού

Καραμανίδης Κλεάνθης

6. Καραμανίδης Κλεάνθης

Αντιδήμαρχος Υψωνα

Υποψήφιος Βουλευτής Λεμεσού

Κυπριανού Ανδρέας

7. Κυπριανού Ανδρέας

Βουλευτής Λεμεσού

Υποψήφιος Βουλευτής Λεμεσού

Σπύρου Νίκος

8. Σπύρου Νίκος

Κοινοτάρχης Λόφου

Υποψήφιος Βουλευτής Λεμεσού

Σταύρου Ελένη

9. Σταύρου Ελένη

Βουλεύτρια Λεμεσού

Υποψήφια Βουλεύτρια Λεμεσού

Σύκας Νίκος

10. Σύκας Νίκος

Αντιδήμαρχος Λεμεσού/Επαρχιακός Γραμματέας

Υποψήφιος Βουλευτής Λεμεσού

Τσιρίδου Φωτεινή

11. Τσιρίδου Φωτεινή

Δικηγόρος

Υποψήφια Βουλεύτρια Λεμεσού

Χατζημανώλη Γλυκή Μαρίνα

12. Χατζημανώλη Γλυκή Μαρίνα

Δικηγόρος

Υποψήφια Βουλεύτρια Λεμεσού

Γεωργίου Νίκος

1. Γεωργίου Νίκος

Δικηγόρος/Επαρχιακός Γραμματέας

Υποψήφιος Βουλευτής Αμμοχώστου

Καϊμακλιώτη Μαργαρίτα

2. Καϊμακλιώτη Μαργαρίτα

Πολιτικός Επιστήμονας

Υποψήφια Βουλεύτρια Αμμοχώστου

Κάρουλας Γιώργος

3. Κάρουλλας Γιώργος

Βουλευτής Αμμοχώστου

Υποψήφιος Βουλευτής Αμμοχώστου

Κουλλά Ονούφριος

4. Κουλλά Ονούφριος

Βουλευτής Αμμοχώστου

Υποψήφιος Βουλευτής Αμμοχώστου

Κουτσόφτας Κλεάνθης

5. Κουτσόφτας Κλεάνθης

Δικηγόρος/Επαρχιακός Γραμματέας ΝΕΔΗΣΥ

Υποψήφιος Βουλευτής Αμμοχώστου

Λυσανδρίδης Γιώργος

6. Λυσανδρίδης Γιώργος

Διευθυντής Οργανωτικού & Διοίκησης ΔΗΣΥ

Υποψήφιος Βουλευτής Αμμοχώστου

Οδυσσέως Κωνσταντίνος

7. Οδυσσέως Κωνσταντίνος

Διευθυντής Τηλεοπτικού Σταθμού

Υποψήφιος Βουλευτής Αμμοχώστου

Συμεού Νίκος

8. Συμεού Νίκος

Δημοσιογράφος

Υποψήφιος Βουλευτής Αμμοχώστου

Τρισόκκας Παναγιώτης

9. Τρισόκκας Κ. Παναγιώτης

Τραπεζικός Υπάλληλος

Υποψήφιος Βουλευτής Αμμοχώστου

Χατζηγιάννης Κυριάκος

10. Χατζηγιάννης Κυριάκος

Βουλευτής Αμμοχώστου

Υποψήφιος Βουλευτής Αμμοχώστου

 Χατζησωτηρίου Χριστίνα

11. Χατζησωτηρίου Χριστίνα

Ακαδημαϊκός

Υποψήφια Βουλεύτρια Αμμοχώστου

-
Το Πολιτικό Γραφείο θα συνέλθει την Τρίτη 23/2 για την επικύρωση του ψηφοδελτίου
Αλαμπρίτης Πρόδρομος

Αλαμπρίτης Πρόδρομος

Εκπαιδευτικός

Υποψήφιος Βουλευτής Λάρνακας

Γεωργίου Μάκης

Γεωργίου Μάμας (Μάκης)

Οικονομολόγος

Υποψήφιος Βουλευτής Λάρνακας

Δημητρίου Αννίτα

Δημητρίου Αννίτα

Βουλεύτρια & Αντιπρόεδρος ΔΗΣΥ

Υποψήφια Βουλεύτρια Λάρνακας

Κοσμά Άννα

Κοσμά Άννα

Στέλεχος Αναπτυξιακής Εταιρείας Επαρχιών Λ/κας Αμμ/στου

Υποψήφια Βουλεύτρια Λάρνακας

Ποιητής Παντελής

Ποιητής Παντελής

Διεθνολόγος

Υποψήφιος Βουλευτής Λάρνακας

α
α
α

Με την ολοκλήρωση της διαδικασίας της επαρχιακής εκλογικής συνέλευσης για την επιλογή των υποψηφίων Βουλευτών Δημοκρατικού Συναγερμού Λάρνακας, τα τελικά αποτελέσματα διαμορφώθηκαν ως εξής:

Ψήφισαν 1771 και έλαβαν:

Πρόδρομος Αλαμπρίτης 1245

Μάκης Γεωργίου 950

Γιαννάκης Φιλίππου 302

Με βάση το αποτέλεσμα, το Πολιτικό Γραφείο του Κόμματος θα συνέλθει σε τηλεδιάσκεψη την Τρίτη 23/2 για την επικύρωση του ψηφοδελτίου της εκλογικής περιφέρειας Λάρνακας το οποίο θα απαρτίζεται από τους,

Αλαμπρίτη Πρόδρομο

Γεωργίου Μάκη

Δημητρίου Αννίτα

Κοσμά Άννα

Ποιητή Παντελή

Τταουξιή Ανδρέα

Επαρχιακή Εκλογική Συνέλευση για την επιλογή των υποψήφιων
Βουλευτών του ΔΗΣΥ στην εκλογική περιφέρεια Λάρνακας

Ο Δημοκρατικός Συναγερμός Λάρνακας ανακοινώνει ότι η Επαρχιακή Εκλογική Συνέλευση για την επιλογή των υποψηφίων Βουλευτών που θα συμπληρώσουν το ψηφοδέλτιο της εκλογικής περιφέρειας Λάρνακας, θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 20 Φεβρουαρίου 2021.

Υπενθυμίζεται ότι θέση στο ψηφοδέλτιο έχουν εξασφαλίσει ήδη οι: Δημητρίου Αννίτα, Κοσμά Άννα, Ποιητής Παντελής και Τταουξιής Ανδρέας λόγω των προνοιών που υπάρχουν στο Καταστατικό του Κόμματος σε σχέση με τη συμμετοχή της Ανώτατης ηγεσίας του Κόμματος αλλά και τις ποσοστώσεις για τις γυναίκες και τους νέους κάτω των 35 ετών. Τις 2 κενές θέσεις στο ψηφοδέλτιο διεκδικούν οι

1.Αλαμπρίτης Πρόδρομος 2.Γεωργίου Μάμας (Μάκης) 3.Φιλίππου Ιωάννης (Γιαννάκης)

Η ψηφοφορία θα διεξαχθεί σε 11 εκλογικά κέντρα στην επαρχία Λάρνακας,
από τις 9π.μ. μέχρι τις 1μ.μ. και από τις 2μ.μ. μέχρι τις 6μ.μ.

Διευκρινίζεται ότι τα μέλη που έχουν δικαίωμα ψήφου θα ειδοποιηθούν τηλεφωνικώς και με μήνυμα στο κινητό τους τηλέφωνο, στο οποίο θα αναγράφεται και το εκλογικό κέντρο στο οποίο θα ασκήσουν το δικαίωμα τους.

Τα μέλη καλούνται να προσέρχονται με προστατευτική μάσκα και να τηρούν τις ενδεικνυόμενες αποστάσεις για πρόληψη της πανδημίας. Θα πρέπει να προσκομίζουν μαζί τους την πολιτική τους ταυτότητα ή το εκλογικό βιβλιάριο ή την άδεια οδηγού. Υπενθυμίζεται ότι για να ασκήσει κάποιος το δικαίωμα ψήφου θα πρέπει, με βάση απόφαση του Πολιτικού Γραφείου, να έχει τακτοποιήσει τη συνδρομή του για το 2020 κάτι το οποίο θα μπορεί να διευθετήσει και επί τόπου.

Ο διαχωρισμός του εκλογικού σώματος στα εκλογικά κέντρα έχει γίνει με βάση την Τοπική Οργάνωση στην οποία ανήκουν. Υπάρχει όμως η δυνατότητα αλλαγής του εκλογικού τους κέντρου μέχρι και την Τετάρτη 17 Φεβρουαρίου στις 1μ.μ. Για το σκοπό αυτό ή για άλλες διευκρινίσεις τα μέλη παρακαλούνται όπως επικοινωνούν με τα Κεντρικά ή Επαρχιακά Γραφεία στα τηλέφωνα 22883172 και 246373713 (Δευ-Παρ.,8:30π.μ. – 6:00μ.μ.). Τα γραφεία θα είναι ανοικτά και το Σάββατο 20 Φεβρουαρίου.

https://ekloges.disy.cy/wp-content/uploads/2021/02/psifodeltio_larnakas.png
Δημητριάδης Γιώργος

1. Δημητριάδης Γιώργος

Επίκουρος Καθηγητής Νομικής

Υποψήφιος Βουλεύτης Πάφου

Λετυμπιώτης Κωνσταντίνος

2. Λετυμπιώτης Κωνσταντίνος

Αρχιτέκτονας Μηχανικός

Υποψήφιος Βουλευτής Πάφου

Πάζαρος Χαράλαμπος

3. Πάζαρος Χαράλαμπος

Δημοτικός Σύμβουλος Πάφου

Υποψήφιος Βουλευτής Πάφου

Τσόκκας Λινός

4. Τσόκκας Λεωνίδας (Λίνος)

Δημοτικός Σύμβουλος Πάφου/Επαρχιακός Γραμματέας

Υποψήφιος Βουλευτής Πάφου

Αριστείδου Μαριέλλα

1. Αριστείδου Μαριέλλα

Βουλεύτρια Κερύνειας

Υποψήφια Βουλεύτρια Κερύνειας

Μαυρίδης Μάριος

2. Μαυρίδης Μάριος

Βουλευτής Κερύνειας

Υποψήφιος Βουλευτής Κερύνειας

Σούπερμαν Θεοδώρου Ρίτα

3. Σούπερμαν Θεοδώρου Ρίτα

Διεθνής Εμπειρογνώμονας σε Θέματα Εμπορίας Προσώπων

Υποψήφια Βουλεύτρια Κερύνειας

α
https://ekloges.disy.cy/wp-content/uploads/2021/02/logo-katw-neo-neo2157.png
Επικοινωνία
22883000
Πινδάρου 25, Λευκωσία

© 2021 ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ. All Rights Reserved.